JÓGA. Józe jsem se začala více věnovat od roku 2009, kdy jsem začala docházet na kurz Jógy v denním životě v Třinci. S jógou jsem poté pokračovala i při mých studiích na Masarykově univerzitě v Brně, kde jsem se věnovala nejen systému Jógy v denním životě, ale začala se také zajímat o další jógové cesty – ashtangu, vinyasu, jin a power jógu. V roce 2014 jsem se stala certifikovanou instruktorkou Body & Mind a začala umění jógy předávat dále. Další jógové vzdělání jsem pak získala nejen v Česku, ale také v Indii, Austrálii a na Novém Zélandu. Více o všech mých kurzech si můžete přečíst zde. V současnosti vedu skupinové i soukromé lekce v Nýdku, Třinci, okolí i online. Věnuji se především klasické hatha józe, dynamičtější vinyase a mé milované jin józe. Jógu nejen předávám dále na svých lekcích, ale také o ní píšu, mé články si můžete přečíst na stránkách online magazínu YogaPoint či časopisu Sidonie.



VÝŽIVA & NATUROPATIE. O výživu a zdravý životní styl jsem se začala více zajímat, když jsem se v sedmnácti rozhodla stát se vegetariánkou a musela se naučit stravovat více vědomě. Touha dozvědět se více o tom, jak naše tělo funguje, co potřebuje a jak mu to, co potřebuje, dopřát mě poté dovedla k téměř dvouletému studiu na australském Well College Global, kde jsem vystudovala obor Nutrition & Health Coach (nutriční koučka a koučka v oblasti zdravého životního stylu), na který jsem pak navázala oborem Women’s Health & Wellness Coach (zaměřeno na zdraví a welness pro ženy). Studium mě nadchlo a představilo mi úplně nový obor, který se zabývá zdravím holisticky a komplexně – naturopatii. Po návratu z Austrálie jsem se proto rozhodla začít se čtyřletým studiem Klinické Naturopatie v Česku, kde se zabýváme nejen výživou v rámci klinické nutriční medicíny, ale také studiem západní fytoterapie (léčivých bylin a rostlin). Získala jsem také osvědčení o profesní kvalifikaci v oboru výživové poradenství akreditované MŠMT. Mám také certifikát od Nordic Laboratories umožňující mi interpretovat DNALife testy. V současnosti mě nejvíc zajímá studium střevního mikrobiomu a vlivu stravy na naše mentální zdraví. Sama mám zkušenosti s úzkostnými stavy, panickými a úzkostnými ataky, a tak se neustále vzdělávám, jak s těmito stavy pracovat pomocí stravy, fytoterapie, změny životního stylu, mindfulness, jógy a dalšími nástroji.



KREATIVITA & UDRŽITELNOST. Úplně původně jsem vystudovaná uměnovědkyně a environmentalistka (a taky skandinavistka, abychom to měli všechno), což se na první pohled může zdát jako dva naprosto rozdílné obory, avšak z pohledu zdraví a naplněného života vidím velký potenciál v začlenění kreativity a ekologicky uvědomělého a udržitelného životního stylu do našich běžných životů. Jako dobrovolnice jsem vypomáhala v neziskových organizacích zaměřených na ekologii a lidská práva. Tato zkušenost a pět let cestování po světě mě naučily mnoho o tom, jak svět funguje, jak moc je mnoho našich jistot iluzí a jak důležité je žít svůj život autenticky. Když zrovna nerozšiřuji své znalosti v oblasti jógy a výživy, tak se věnuji kreativnímu psaní, studiu cizích jazyků a zahradničení. Pokud byste se rádi dozvěděli více napište mi zprávu, stavte se některou z mých lekcí jógy nebo si přečtěte jeden z článků, které jsem napsala.


Články o józe

Zápisky české jógínky z Indie: Týden pátý

Zápisky české jógínky z Indie: Týden čtvrtý

Zápisky české jógínky z Indie: Týden třetí

Zápisky české jógínky z Indie: Týden druhý

Zápisky české jógínky z Indie: Týden první

Co se skrývá za pojmem karma jóga?

Buti jóga a aktivace ženské energie

Divné druhy jógy

Jak si vytvořit svůj jógakoutek – místo pro jógovou praxi

Ze studenta jógy učitelem – správná chvíle, kdy zvažovat učitelský kurz jógy

10 důvodů proč začít cvičit jógu

Yoga Trade – pomocník pro jógíny na cestách


Ostatní články

Víte, co je hygge? A jak ho vnést do vašeho podzimu?

Už jste potkali anděla?

Po dvou letech jsem přešla z no-poo zpátky na šampón. Proč a jak?

Na pomíjivost zapomínáme, ale nic netrvá věčně

Zkušenost s dobrovolnictvím. Co mě naučilo a dalo?

Tajemství ukrytá za poutní cestou do Santiaga de Compostela

Tři fáze putování: hledání, samota, spojení

6 pádných důvodů, proč žít a pracovat v cizině. Aspoň na chvíli

5 tipů pro dobrodružnou dovolenou na vlastní pěst

Svět, kde nic není nemožné aneb jak lucidně snít

Jak být šťastná: 10 kroků, které vás ke štěstí dovedou

Noční můra jménem spánková paralýza

Co když se nám nedaří plnit novoroční předsevzetí?

Vánoce bez elektřiny? Ty nejlepší!

Glamping: Užijte si ještě popdzim v přírodě

Kombucha, fermentovaný zázrak